Упозорење на олујни вјетар у Српској

19.10.2023. 11:52
0
ИЗВОР: srna.rs

Хидрометеоролошки завод Републике Српске упозорио је да ће данас током дана, прво на западу и југу, а потом и у осталим предјелима, јачати јужни и југозападни вјетар који ће у вечерњим часовима достићи јачину удара од 40 до 70 километара на час, а на планинама на западу и до 90 километара на час.

Олујног вјетра биће сутра у свим предјелима са ударима од 60 до 90 километара на час, а понегдје на планинама и преко 100 километара на час, саопштио је Хидрометеоролошки завод.

У суботу, 21. октобра, удари вјетра ће се кретати од 50 до 80 километара на час.

На сјеверу ће доћи до слабљења вјетра, који ће до краја дана ослабити на југу и истоку.

Падаће умјерена, на југу и југозападу јача киша, док ће у Херцеговини бити обилних падавина у количинама од 80 до 120 литара по метру квадратном.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра исплата октобарске пензије Сутра исплата октобарске пензије
Анализа открива: Половина радника жели други посао Анализа открива: Половина радника жели други посао
За викенд претежно облачно са повременом кишом За викенд претежно облачно са повременом кишом
Најчитаније
  • Љубав Српкиње и аустроугарског официра у вријеме ослобођења Сарајева
    5h 7m
    14
  • Како је Сарајево дочекало ослободиоце 1918.
    2h 6m
    3
  • На данашњи дан рођен Вук Стефановић Караџић
    3h 43m
    0
  • Улица које више нема: Обала Степе Степановића
    4h 4m
    1
  • Уштипци са шпинатом
    22h 5m
    0