Upozorenje na olujni vjetar u Srpskoj

19.10.2023. 11:52
0
IZVOR: srna.rs

Hidrometeorološki zavod Republike Srpske upozorio je da će danas tokom dana, prvo na zapadu i jugu, a potom i u ostalim predjelima, jačati južni i jugozapadni vjetar koji će u večernjim časovima dostići jačinu udara od 40 do 70 kilometara na čas, a na planinama na zapadu i do 90 kilometara na čas.

Olujnog vjetra biće sutra u svim predjelima sa udarima od 60 do 90 kilometara na čas, a ponegdje na planinama i preko 100 kilometara na čas, saopštio je Hidrometeorološki zavod.

U subotu, 21. oktobra, udari vjetra će se kretati od 50 do 80 kilometara na čas.

Na sjeveru će doći do slabljenja vjetra, koji će do kraja dana oslabiti na jugu i istoku.

Padaće umjerena, na jugu i jugozapadu jača kiša, dok će u Hercegovini biti obilnih padavina u količinama od 80 do 120 litara po metru kvadratnom.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vozači oprez - poledica i klizavi kolovozi očekuju se u večernjim časovima Vozači oprez - poledica i klizavi kolovozi očekuju se u večernjim časovima
Sutra oblačno sa padavinama Sutra oblačno sa padavinama
Za "crni petak" građani u Republici Srpskoj potrošili više od 227 miliona KM Za "crni petak" građani u Republici Srpskoj potrošili više od 227 miliona KM
Najčitanije
  • Humanitarni trening za Vesnu Subašić u Istočnom Sarajevu
    22h 29m
    0
  • Božović: Prevarili su stanovnike Republike Srpske, sad imamo tri Dodika
    12h 28m
    2
  • Odbrana Abazovića pokušava da ospori validnost vještaka MUP-a Srpske
    17h 44m
    0
  • Ponovno brojanje glasačkih listića u izbornim jedinicama Zvornik, Banjaluka i Laktaši
    22h 57m
    1
  • U novembru rođeno 45 beba u Istočnom Sarajevu
    19h 4m
    3