Управни одбор “Фамоса” анализирао сезону, за Шешлију спреман нови уговор

06.06.2023. 19:52
0
ИЗВОР: sportdc.net

Управни одбор "Фамоса" одржао је данас састанак на којем је резимирана сезона у којој је остварен примарни циљ, опстанак у лиги.

Иза "моториста" је напорних годину дана, а када се подвуче црта констатовано је да је циљ остварен, али да се могло и више урадити.

- Управни одбор је данас анализирао рад у претходних годину дана. Закључено је да је основни циљ, а то је опстанак у лиги, остварен. То је нешто што смо поставили пред себе пред почетак сезоне и испунили смо. Да ли смо задовољни сезоном, нисмо. Мислим да смо могли много више, али с обзиром на то да је прва сезона у којој смо прволигаши, у њој смо научили неке ствари и шта треба да радимо. Ипак, десет година нисмо играли Прву лигу Републике Српске - рекао је први човјек "Фамоса" Маринко Божовић.

Миломир Шешлија је осам кола прије краја сезоне преузео екипу од Владимира Дрињака, и имао је уговор до краја сезоне. За њега је спреман нови уговор и сада је све на овом искусном стручњаку. Он, према сазнањима "Спорт ДЦ", има неке опције отворене за иностранство и од њих у многоме зависи коначна одлука.

- Управни одбор је направио понуду која је предочена тренеру Шешлији и шта можемо дати да он остане шеф стручног штаба. Очекујем да ћемо имати одговор у наредна два дана, како бисмо знали да ли можемо рачунати на њега и у складу са тим "вући" наредне потезе, рекао је Божовић.

У наредних седам дана биће много јаснија ситуација и око играчког кадра.

- Направљена је анализа учинка који су играчи задовољили, на кога рачунамо и даље. Ми ћемо у наредних седам дана обавити разговоре са свима и предочити им на који начин ће се клуб односити према њима, односно шта им можемо понудити за наредну сезону.

Фудбалери "Фамоса" ће од сутра званично на одмор, а до када ће он трајати знаће се након што се потврди ко ће бити тренер у наредној сезони, Шешлија или неко други.

Коментари 0
Повезане вијести
Шешлија се вратио у Фамос: Тренинг је једино мјерило, нема загарантованог мјеста Шешлија се вратио у Фамос: Тренинг је једино мјерило, нема загарантованог мјеста
Одржана Пета редовна сједница Скупштине општине Источна Илиџа Одржана Пета редовна сједница Скупштине општине Источна Илиџа
Божовић: Једног дана када се пробудимо, можемо схватити да је касно Божовић: Једног дана када се пробудимо, можемо схватити да је касно
Најчитаније
  • Детаљи акције "Пролом 2": Oсумњичена лица стекла противправну имовинску корист у износу од око 2.710.790 евра
    18h 24m
    1
  • Лице из Источног Новог Сарајева напало суграђанина
    21h 27m
    8
  • У Трнову пронађени пушка, меци и кривотворене новчанице
    21h 24m
    0
  • Цијена прасића у Српској и даље пада
    23h 9m
    0
  • Колико новца мјесечно треба за комотан живот у БиХ?
    12h 8m
    0