Усвојена Декларација о забрани доласка предсједника Хрватске у Сарајево

05.10.2022. 11:23
0
ИЗВОР: srna.rs

Градско вијеће Сарајева усвојило је данас Декларацију о осуди ставова предсједника Хрватске Зорана Милановића према БиХ у којој је наведено да он не треба да долази у Сарајево док не промијени своје увредљиво понашање према БиХ.

Његово понашање је оцијењено да "није државничко нити примјерено предсједнику једне европске земље".

- Позивамо господина Милановића да промијени своје увредљиво понашање према БиХ. До тада нека не долази у Сарајево, главни град БиХ, јер неће бити пожељан - наведено је у Декларацији.

О Декларацији је расправљано по скраћеном поступку. Са 19 гласова "за", а два против, те два уздржана, Декларација је усвојена у облику у којем је предложена.

Предсједник Хрватске Зоран Милановић поручио је у понедјељак, 3. октобра, да ће подржати неки облик самоуправе Хрвата у БиХ, ако се они на то одлуче.

- Док год је могуће да Хрватима неко други изабере члана Предсједништва БиХ - то се зове превара. Међународна заједница не ради ништа, а Хрватска не ради довољно - навео је Милановић.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Ухапшена дјевојка осумњичена да је ножем усмртила мајку! Ухапшена дјевојка осумњичена да је ножем усмртила мајку!
Сарајево: Кћерка убила мајку па покушала да се убије Сарајево: Кћерка убила мајку па покушала да се убије
Експлозија узнемирила мјештане: Бачена бомба у Сарајеву, полиција на терену Експлозија узнемирила мјештане: Бачена бомба у Сарајеву, полиција на терену
Најчитаније
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    13h 40m
    0
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    17h 52m
    3
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    15h 26m
    8
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    16h 33m
    1
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    11h 9m
    2