Ужичанин Радојко Лако Веселиновић добитник "Златне сове"

29.05.2024. 12:00
0
ИЗВОР: srna.rs

Радојко Лако Веселиновић из Ужица добитник је књижевне награде "Златна сова" Завода за уџбенике и наставна средства за рукопис "Савршено нормалан човјек", чију окосницу сижеа чине неки од кључних догађаја из живота руског пјесника Александра Сергејевича Пушкина.

Друга награда за најбољи необјављен роман припала је Михајлу Орловићу из Бањалуке за рукопис "Андрак", а трећа Ивану Новчићу из Краљева за рукопис "Тремор", саопштено је из Завода за уџбенике и наставна средства.

Књижевна награда "Златна сова" обухвата плакету /повељу/ за најбољи необјављени роман, објављивање дјела у тиражу од 500 примјерака, те ауторску накнаду од 5.000 КМ и 20 примјерака романа.

Друга награда обухвата објављивање дјела у тиражу од 500 примјерака, ауторску накнаду од 2.000 КМ и 20 примјерака романа, а трећа објављивање дјела у тиражу од 500 примјерака, ауторску накнаду од 1.000 КМ и 20 примјерака романа.

Предсједник жирија био је Предраг Петровић, а чланови Драгана Бедов и Игор Симановић.

Коментари 0
Повезане вијести
"Златна сова" роману "Госпођа Мара" Јелене Вуковић "Златна сова" роману "Госпођа Мара" Јелене Вуковић
На Сајму књига у Београду представљене три књиге са конкурса "Златна сова" На Сајму књига у Београду представљене три књиге са конкурса "Златна сова"
Добитник из Тузле освојио џекпот од 753.341,50 КМ Добитник из Тузле освојио џекпот од 753.341,50 КМ
Најчитаније
  • Радомир Нешковић – легендарни командант Летеће рогатичке бригаде
    13h 1m
    19
  • Мистерија несталог иконостаса храма Свете Тројице у Рогатици
    21h 43m
    1
  • Трифковић: Oсмански извори откривају важне странице српске историје
    20h 4m
    0
  • Солистички концерт Огњена Мојовића сутра у Палама
    19h 50m
    0
  • Лаловић: Систем стабилан упркос суши и повећаној потрошњи
    21h 14m
    1