Užičanin Radojko Lako Veselinović dobitnik "Zlatne sove"

29.05.2024. 12:00
0
IZVOR: srna.rs

Radojko Lako Veselinović iz Užica dobitnik je književne nagrade "Zlatna sova" Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva za rukopis "Savršeno normalan čovjek", čiju okosnicu sižea čine neki od ključnih događaja iz života ruskog pjesnika Aleksandra Sergejeviča Puškina.

Druga nagrada za najbolji neobjavljen roman pripala je Mihajlu Orloviću iz Banjaluke za rukopis "Andrak", a treća Ivanu Novčiću iz Kraljeva za rukopis "Tremor", saopšteno je iz Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva.

Književna nagrada "Zlatna sova" obuhvata plaketu /povelju/ za najbolji neobjavljeni roman, objavljivanje djela u tiražu od 500 primjeraka, te autorsku naknadu od 5.000 KM i 20 primjeraka romana.

Druga nagrada obuhvata objavljivanje djela u tiražu od 500 primjeraka, autorsku naknadu od 2.000 KM i 20 primjeraka romana, a treća objavljivanje djela u tiražu od 500 primjeraka, autorsku naknadu od 1.000 KM i 20 primjeraka romana.

Predsjednik žirija bio je Predrag Petrović, a članovi Dragana Bedov i Igor Simanović.

Komentari 0
Povezane vijesti
Na Sajmu knjiga u Beogradu predstavljene tri knjige sa konkursa "Zlatna sova" Na Sajmu knjiga u Beogradu predstavljene tri knjige sa konkursa "Zlatna sova"
Dobitnik iz Tuzle osvojio džekpot od 753.341,50 KM Dobitnik iz Tuzle osvojio džekpot od 753.341,50 KM
Uručene nagrade "Zlatna sova" i "Sovica" Uručene nagrade "Zlatna sova" i "Sovica"
Najčitanije
  • Požar zahvatio auto-servis i porodičnu kuću u Istočnom Sarajevu
    12h 51m
    0
  • Istočno Sarajevo: Ugašen požar, nema povrijeđenih
    10h 42m
    0
  • Običaji na veče Velikog petka
    4h 9m
    0
  • Udruženje građana "Sveti Pantelejmon" prikuplja novac za pomoć za dječaka Marka
    9h 27m
    0
  • Božović: Iz Istočne Ilidže milioni u budžet Srpske, a mrvice nazad
    12h 29m
    0