Ватерполисти Србије убједљиво побиједили Румунију

19.12.2023. 12:20
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Мушка ватерполо репрезентација Србије побиједила је данас селекцију Румуније резултатом 15:5 (6:0, 5:2, 0:3, 4:0) у другом колу Е-ОН купа у Будимпешти.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Марко Радуловић, који је постигао пет голова. У репрезентацији Румуније најбољи је био Силвијан Колодровчи са два гола.

Ватерполисти Србије су добро ушли у меч и повели 8:0. Румуни су први гол постигли тек у 13. минуту када су смањили на 8:1. На полувремену је било убједљивих 11:2 за српске ватерполисте.

Румунија је у трећој четвртини смањила на 11:5, а ватерполисти Србије у овом дијелу меча нису успјели да постигну ниједан гол. Србија је у посљедњој четвртини постигла четири гола, а није примила ниједан и заслужено је стигла до убједљиве побједе од 15:5, преноси Тањуг.

Изабраници Уроша Стевановића су јуче у првом колу турнира у Будимпешти поражени од Њемачке резултатом 11:9.

Србија ће сутра од 20 часова играти против Мађарске.