Ватрогасци цијелу ноћ гасили пожар у селу Вишковићи код Милића

31.03.2024. 10:52
0
ИЗВОР: srna.rs

Седам ватрогасаца са три возила ноћас су у селу Вишковићи код Милића гасили пожаром захваћене саднице, ниско растиње и шуму, а захваљујући њиховој брзој интервенцији ватра није стигла до оближњих кућа, иако им је гашење отежавао јак вјетар, речено је Срни у Територијалној ватрогасно-спасилачкој јединици.

Командир Одјељења ове јединице Војо Симић рекао је да су дојаву о пожару добили јуче у 12.30 часова, а гасили су га до јутрос у 6.30 часова.

- Вјетар је дувао таквом јачином да смо уз велике напоре успјели да спасимо да не дође до оближњих кућа и да штета не буде још већа - навео је Симић.

Симић је нагласио да ће ситуацију на терену пратити и даље јер ће суви пањеви горјети још два-три дана.

- Штета је сигурно велика - додао је Симић. 

Коментари 0
Повезане вијести
Ватра се шири према Зеленици и Каменарима Ватра се шири према Зеленици и Каменарима
Наредних дана висок ризик од избијања пожара Наредних дана висок ризик од избијања пожара
Вјетар и даље распламсава пожаре на подручју Коњица Вјетар и даље распламсава пожаре на подручју Коњица
Најчитаније
  • „Sport Vision” у Источном Сарајеву запошљава
    22h 13m
    0
  • „Arena Motors“ у Источном Сарајеву запошљава
    20h 37m
    0
  • Влада донијела Одлуку о оснивању ОШ “Стево Калуђерчић” у Источном Новом Сарајеву
    22h 4m
    1
  • Михољдан `72 на Илиџи
    43m
    0
  • Ватра се шири према Зеленици и Каменарима
    20h 40m
    0