Вече краткометражног филма у Културном центру Источно Ново Сарајево

15.07.2019. 14:40
0
ИЗВОР: кц источно ново сарајево

У четвртак, 18. јула од 20 часова публици у Културном центру Источно Ново Сарајево представиће се са три кратка филма – „Свијет без телефона“, „Нити“ и „Бескрај“ – млади аутори Небојша Товаришић, Милан Беатовић, Весна Илић и Растко Стојановић. Улаз на пројекције је слободан.

Према ријечима аутора, филмовима желе да покажу стање у друштву једне просјечне младе особе која жели нешто да постигне, међутим друштво је спутава. Како истичу, сваки млади човјек може се пронаћи и поистовјетити са главним глумцима.

О себи кажу да се идеја о снимању кратких филмова родила 2015. године, пошто су на Јутјубу видјели да доста младих људи користе тај медиј као начин да пренесу неке поруке које они као млади желе да упуте друштву у коме живе. Одлучили су да пробају и сами, иако, како кажу, тада и нису били упућени у технологију филма.

Без уложене марке, без скупоцјене опреме, али са доста утрошеног времена, рада и снимања, били су, како кажу, и глумци и монтажери и идејни творци приче за филм.

Коментари 0
Повезане вијести
Жена пјешак повријеђена у саобраћајној незгоди у Спасовданској улици Жена пјешак повријеђена у саобраћајној незгоди у Спасовданској улици
Дјеца из Сарајевско-романијске регије све чешће користе сензорну собу Дјеца из Сарајевско-романијске регије све чешће користе сензорну собу
На подручју општина Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа засад нема већих проблема у саобраћају На подручју општина Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа засад нема већих проблема у саоб...
Најчитаније
  • О Готовуши - прелијепој косовској варошици
    1h 50m
    0
  • Жена пјешак повријеђена у саобраћајној незгоди у Спасовданској улици
    9h 40m
    0
  • Божићни пост: Овако је патријарх Павле говорио како да се причестите и очистите гријехе
    9h 59m
    1
  • Др Кристина Ступар нови педијатар у Болници „Србија“
    7h 7m
    5
  • Савјети за безбједну вожњу током зиме
    58m
    29