Из КП "Водовод и канализација" Источно Сарајево обавјештавају потрошаче који се водом снабдијевају са резервоара "Златиште", тј. потрошаче у насељима Миљевићи, Петровићи, Станојевићи, Петруше, Прљево брдо (Његошева улица), који се водом снабдијевају са Јахоринских врела, да је због прекомјерне потрошње воде, нарочито за пуњење базена и залијевање башта, дошло до потпуног пражњења резервоара „Златиште“, што је узроковало прекид у уредном водоснабдијевању за велики број домаћинстава у наведеним насељима.
- Подсјећамо да је капацитет транспорта у резервоар Златиште 7,0 литара у секунди, што је довољно за уредно снабдијевање свих корисника, уколико се вода троши рационално - навели су из овог предузећа.
Они су апеловали на све потрошаче да воду користе рационално и тако омогуће једнак приступ и довољну количину воде за све.