Вимблдон без Руса и Бјелоруса

08.06.2022. 21:29
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Челници Вимблдона потврдили су данас раније донијету одлуку да руским и бјелоруским тенисерима забране учешће на гренд слем турниру у Лондону.

- У име Ол Ингланд клуба и организације такмичења, желимо да изразимо снажну подршку онима који су погођени сукобима у Украјини у овим тешким временима. Дијелимо универзалну осуду нелегалних акција Русије и веома пажљиво смо размотрили утицај ове ситуације у контексту обавеза према играчима, јавности и спорту. Такође, узели смо у обзир и препоруке Владе Уједињеног краљевства. Наша је дужност да у складу са својим могућностима допринесемо напорима Владе, индустрије, спорта у ограничавању руског глобалног утицаја на најснажнији могући начин - стоји у саопштењу Вимблдона.

Поменута одлука значи да ће трећи гренд слем у сезони пропустити Данил Медведев (од понедјељка први играч свијета), Андреј Рубљов (8), тенисерка Арина Сабаленка (6) и Бјелорускиња Викторија Азаренка (19) која је у Лондону двапут стигла до полуфинала.

АТП је донио одлуку да се бодови са Вимблдона ове године неће рачунати, али ће се одузимати бодови који су освојени прошле године, што је највише погодило српског тенисера Новака оковића који брани титулу.

Вимблдон ће почети 27. јуна и трајаће до 10. јула.

Коментари 0
Повезане вијести
Обратио се сину: Ђоковић одржао један од најемотивнијих говора на Вимблдону икада Обратио се сину: Ђоковић одржао један од најемотивнијих говора на Вимблдону икада
Крејчикова покорила Вимблдон Крејчикова покорила Вимблдон
Познато када се игра финале Вимблдона између Новака Ђоковића и Карлоса Алкараза Познато када се игра финале Вимблдона између Новака Ђоковића и Карлоса Алкараза
Најчитаније
  • Пронађено беживотно тијело мушкарца
    10h 44m
    0
  • Паљанин ухапшен након што је пуцао из ватреног оружја
    10h 22m
    0
  • Полицајцима исплаћене плате, некима веће и за 800 КМ
    6h 3m
    7
  • Авиони НАТО-а убили пацијенте у болници "Др Драгиша Мишовић"
    12h 12m
    0
  • Шта урадити уколико вас уједе змија?
    6h 3m
    1