Вирусом корона заражене још 104 особе у Републици Српској

12.01.2021. 12:20
0
ИЗВОР: СРНА

Републици Српској у протекла 24 часа вирусом корона заражена су 104 лица од тестирана 1.204 узорка, а пријављено је седам смртних случајева - четири из Бањалуке, те по један из Рогатице, Бијељине и Мркоњић Града, речено је у Бањалуци на конФеренцији за новинаре представника Института за јавно здравство Републике Српске.

Директор Института Бранислав Зељковић рекао је да је тренутно период стабилизације епидемиолошке ситуације.

- Надам се да ће се стабилизација наставити и у наредном периоду - рекао је Зељковић данас.

Он додаје да је ово значајно јер ће ускоро друго полугодиште у школама а од стабилизације епидемиолошке ситуације зависи да ли ће настава почети.

Зељковић је нагласио да стабилизација ситуације не смије бити разлог за опуштање.

- Морамо наставити да поштујемо мјере и на правилан начин носимо заштитне маске - подсјетио је он.

Зељковић је апеловао на грађане да на вријеме закажу комерцијално тестирање јер је огроман притисак на установе и лабоаторије.

Коментари 0
Повезане вијести
Ново поскупљење горива у Српској у наредним данима Ново поскупљење горива у Српској у наредним данима
Више од 900 припадника МУП-а Српске дало крв Више од 900 припадника МУП-а Српске дало крв
Планиран упис 9.840 ученика у средње школе у Српској Планиран упис 9.840 ученика у средње школе у Српској
Најчитаније
  • Сјећање на Срђана Трифковића, великог српског гуслара
    19h 0m
    4
  • Бесмртни херој – Потпуковник Живота Ђурић
    6h 59m
    1
  • Сјећање на великана: Бранко Ћопић
    7h 0m
    2
  • Живот и мисија Матије Бана, академика, дипломате, Србина, католика
    6h 57m
    2
  • Ристо Јеремић, Фочак, непоколебљиви родољуб и национални прегалац
    21h 30m
    8