Вишеград: Општина суфинансира процес вантјелесне оплодње

05.06.2020. 08:56
0
ИЗВОР: СРНА

Општина Вишеград из буџета за суфинансирање вантјелесне оплодње издваја 5.000 КМ по брачном пару, а укупно за ове намјене издваја се 25.000 КМ.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је повећање наталитета дугорочно питање које се мора рјешавати континуираном примјеном мјера популационе политике међу којима је и пружање финансијске помоћи за вантјелесну оплодњу.

- Локална заједница се укључила у борбу против пада наталитета и дајемо пуну подршку спровођењу пронаталитетне политике. За наталитет се из буџета укупно издваја 100.000 КМ- истакао је Ђуревић.

Он је нагласио да је у знак подршке породицама које имају потешкоће да добију потомство, општина подржала све захтјеве након провјере потребне документације и да је од 2016. године за вантјелесну оплодњу подржано 12 брачних парова.

Коментари 0
Повезане вијести
Вишеграђанка Дивна Васић пронашла и вратила новчаник са 1.800 евра и документима Вишеграђанка Дивна Васић пронашла и вратила новчаник са 1.800 евра и документима
Убиство и самоубиство код Вишеграда Убиство и самоубиство код Вишеграда
Обиљежавање 84 године од усташког злочина над 6.000 Срба Обиљежавање 84 године од усташког злочина над 6.000 Срба
Најчитаније
  • Борбе на Трескавици 1995. године (ФОТО)
    12h 3m
    14
  • На данашњи дан умро велики Борислав Пекић: Српски писац који је свој живот посветио борби за слободу
    10h 41m
    0
  • Српска невјеста из Холивуда
    11h 3m
    0
  • Лице из Источне Илиџе преварено за 5.200 КМ приликом куповине монтажне гараже
    9h 29m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Из теретног возила украдени алат и каблови за струју
    9h 43m
    0