Вишковић: Повећати плате, од 500 КМ се не може живјети

02.08.2019. 17:50
1
ИЗВОР: Н.Н

Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић рекао је данас да ће недостатка радне снаге у Српској бити све док плате у реалном сектору не буду повећане.

Вишковић је нагласио да се не може очекивати да неко у реалном сектору ради за плату од 500 КМ или 600 КМ јер се од тог новца напросто не може живјети.

“Можда ће ми привредници мало замјерити, али ја сам премијер и имам право на своје мишљење”, рекао је Вишковић новинарима у Милићима.

Он је истакао да је Влада Српске спремна да за повећање плата враћа порезе и доприносе свим послодавцима.

Очекујем да ће послодавци то искористити да привуку и задрже већи број запослених”, навео је Вишковић.

Он је рекао да Влада Српске намјерава да уђе у озбиљне реформе образовног система, укључујући основно, средње и високо образовање.

“Учинићемо све да младим људима препоручимо занимања која тржиште рада тражи. Али, поново кажем, да би неко радио код било којег послодавца мора зато да буде адекватно плаћен и да од те плате може да живи он и његова породица“, напоменуо је Вишковић.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Анонимно 07.08.2019. 16:34
    Recenica koja je toliko izlizana da je izgubila smisao.
Повезане вијести
Плате на Јадрану празне домаће угоститељство Плате на Јадрану празне домаће угоститељство
Рачуни за струју грађанима већи за 10, а привреди за шест одсто Рачуни за струју грађанима већи за 10, а привреди за шест одсто
Просјечна плата у октобру 1.559 KM Просјечна плата у октобру 1.559 KM
Најчитаније
  • Годишњица усташког злочина у селу Газиводе код Подграба (ФОТО)
    4h 34m
    5
  • Вукадин: Ефикасном интервенцијом угашен пожар на кући у насељу Врањеш
    10h 47m
    0
  • Војвода Петар Бојовић – јунак и страдалник
    10h 7m
    0
  • У УКЦ-у Републике Српске изведена лапароскопска операција карцинома ректума
    10h 0m
    1
  • Преминула пјевачица Благица Бети Ђорђевић
    9h 46m
    0