Вјетар умало преврнуо крузер у Бококоторском заливу

28.11.2023. 20:19
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Крузер Амадеа, који је у власништву њемачке компаније, привукао је пажњу мјештана када се јутрос током упловљавања у Бококоторски залив умало преврнуо.

Из Управе поморске сигурности и управљања лукама су за РТЦГ навели да су обавјештени о догађају, али да није дошло до угрожавања безбједности.

На друштвеним мрежама објављен је снимак на ком се види како јак ветар носи брод ка Оравцу.

-Окренуо је прамац у вјетар и држи га док не престане да дува. Пратимо га преко ВТМИС Система - рекли су из Управе РТЦГ.

Очевици коментаришу да због невремена крузер није требало ни да упловљава у залив.

Амадеа је један од мањих крузера који је до сада упловио у Боку. Дугачак је 192 метра. Путници су на 14-дневном путовању које се завршава 4. децембра.

Има 40 апартмана, од чега два краљевска и 254 кабине.

МУП је јуче упозорио све учеснике у систему заштите и спашавања и позвао на оперативну спремност због најављеног невремена.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Наранџасто упозорење због обилних падавина и вјетра Наранџасто упозорење због обилних падавина и вјетра
Упозорење на олујни вјетар Упозорење на олујни вјетар
Издато упозорење за цијелу БиХ, али не због врућине Издато упозорење за цијелу БиХ, али не због врућине
Најчитаније
  • Десанка Максимовић – Српска пјесникиња која је увијек била уз „мале” људе из народа
    6h 6m
    0
  • Тужилац се није појавио на рочишту оптуженом за смрт супружника Хршум
    23h 51m
    13
  • Упозорење на покушаје преваре путем Вибер и СМС порука
    20h 4m
  • Додик најавио ново повећање плата и пензија у Републици Српској
    42m
    1
  • У Kриводолима служен помен за српске жртве усташког злочина
    18h 35m
    0