Влада повећала основицу: Оволико ће да износи минимални праг за обрачун примања бораца

17.11.2023. 12:32
1
ИЗВОР: srpskainfo.com

Влада Републике Српске усвојила је Одлуку о измјени Одлуке о висини основице за обрачун примања за 2023. годину, предвиђених Законом о правима бораца, војних инвалида и породица погинулих бораца Одбрамбено – отаџбинског рата.

Како је саопштено из Владе РС, доношењем Ребаланса буџета, стекли су се услови да се повећа основица за обрачун примања, сукцесивно за новембар и децембар у проценту од по пет одсто, односно, укупно 10 одсто до краја текуће године.

Основица за обрачун примања утврђених чланом 16. ст. 1. и 2. Закона о правима бораца, војних инвалида и породица погинулих бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске, изузев борачког додатка, за новембар утврђује се у проценту од 72,8 одсто од просјечне нето плате у Републици Српској у претходној години и износи 832,67 КМ.

За децембар 2023. године утврђује се у проценту од 76,4 одсто од просјечне нето плате у Републици Српској у претходној години и износи 874,3 КМ.

Влада је, такође, прихватила Приједлог одлуке о измјени Одлуке о утврђивању основице и коефицијента висине исплате мјесечних примања за 2023. годину, предвиђених Законом о заштити цивилних жртава рата.

Основица за обрачун мјесечних примања за мјесец новембар утврђује се у износу од 624,42 КМ, а за мјесец децембар 2023. године у износу од 655,64 КМ, сукцесивно за новембар и децембар у проценту од по 5 %, односно укупно 10% до краја текуће године

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Istina 17.11.2023. 13:16
    Sve su ovo samo kozmeticke promjene. Nema ovde boljitka za boracke kategorije. U poredjenju sa 56 mil budzeta predsjednika ovo su samo mrvice i bacanje prasine u oci. Ko nas vodi dobro nam i vazduh ne naplate. Ovo je nezabiljezeno ali koliko vidim i oni sitno broje.
Повезане вијести
Српска корак ближе алиментационом фонду Српска корак ближе алиментационом фонду
Нова Влада Српске ступа на дужност Нова Влада Српске ступа на дужност
Влада Српске: Умјесто једног новог, набавити два кориштена вишенамјенска хеликоптера Влада Српске: Умјесто једног новог, набавити два кориштена вишенамјенска хеликоптера
Најчитаније
  • Страшна несрећа на ауто-путу: Погинуле мајка и беба из БиХ
    4h 52m
    0
  • На данашњи дан умрла Милунка Савић
    9h 4m
    0
  • Пети октобар 25 година касније - дан који је промијенио Србију
    8h 59m
    4
  • Рогатичка екипа „Рајак“ освојила треће мјесто на „Сачијади“ у Владимирцима
    23h 53m
    0
  • У Чаклама сутра парастос убијеним српским борцима
    5h 56m
    0