Вриједна побједа Фамоса по невремену

23.09.2023. 19:03
0
ИЗВОР: sport.dc

Фудбалери Фамоса су у 8. колу Прве лиге Републике Српске савладали Жељезничар Спорт Тим из Бањалуке са 2:1.

Утакмица је одиграна у готово нефудбалским условима, чак је и прекинута у 20. минути због великог невремена и настављена када су се услови колико-толико стабилизовали.

До прекида видјели смо два поготка. Прво у 13. минути Никола Ивић лијепо погађа гол Марка Терзића и доноси водство својој екипи. Мало након тога већ је 1:1. Стефан Бокић показује на пенал, а Огњен Стјепановић погађа за 1:1.

Утакмица се брзо након тога прекида, а послије тога смо видјели велику борбу на терену и на томе треба честитати играчима обје екипе. Садржајно, није било много тога. Фамос до полувремена има двије полуприлике, Младен Перовић центрира, а Алонзо Пирт замало касни, а након тога и Хркало шутира високо преко гола.

У другом полувремену први пријете гости добрим шутем Адониса Билала, лопта иде преко гола. У 65. минути одлична шанса за Дејана Бјелоша, изашао је сам на голмана гостију, али Вељко Тамиџија излази као побједник из његовог дуела и избацује лопту у корнер. Након корнера Абрего шутира главом, преко гола.

Фамос до водства долази у 76. минути. Младен Перовић је извео слободан ударац, лопта је дуго путовала на другу стативу, гдје је чека Павле Лазић и постиже гол за водство и побједу.

ФАМОС – ЖЕљЕЗНИЧАР СТ 2:1 (1:1)