Vrijedna pobjeda Famosa po nevremenu

23.09.2023. 19:03
0
IZVOR: sport.dc

Fudbaleri Famosa su u 8. kolu Prve lige Republike Srpske savladali Željezničar Sport Tim iz Banjaluke sa 2:1.

Utakmica je odigrana u gotovo nefudbalskim uslovima, čak je i prekinuta u 20. minuti zbog velikog nevremena i nastavljena kada su se uslovi koliko-toliko stabilizovali.

Do prekida vidjeli smo dva pogotka. Prvo u 13. minuti Nikola Ivić lijepo pogađa gol Marka Terzića i donosi vodstvo svojoj ekipi. Malo nakon toga već je 1:1. Stefan Bokić pokazuje na penal, a Ognjen Stjepanović pogađa za 1:1.

Utakmica se brzo nakon toga prekida, a poslije toga smo vidjeli veliku borbu na terenu i na tome treba čestitati igračima obje ekipe. Sadržajno, nije bilo mnogo toga. Famos do poluvremena ima dvije poluprilike, Mladen Perović centrira, a Alonzo Pirt zamalo kasni, a nakon toga i Hrkalo šutira visoko preko gola.

U drugom poluvremenu prvi prijete gosti dobrim šutem Adonisa Bilala, lopta ide preko gola. U 65. minuti odlična šansa za Dejana Bjeloša, izašao je sam na golmana gostiju, ali Veljko Tamidžija izlazi kao pobjednik iz njegovog duela i izbacuje loptu u korner. Nakon kornera Abrego šutira glavom, preko gola.

Famos do vodstva dolazi u 76. minuti. Mladen Perović je izveo slobodan udarac, lopta je dugo putovala na drugu stativu, gdje je čeka Pavle Lazić i postiže gol za vodstvo i pobjedu.

FAMOS – ŽEljEZNIČAR ST 2:1 (1:1)