Вриједност одузете имовине стечене кривичним дјелима 528.967 КМ

31.12.2025. 09:20
0
ИЗВОР: srna.rs

Агенција за управљање одузетом имовином Републике Српске тренутно управља имовином вриједном 528.967 КМ, што је за 17.622 КМ мање него у истом периоду прошле године, речено је Срни у Агенцији.

Вриједност покретне имовине је 49.113 КМ, а непокретне износи 479.863 КМ, прецизирају из Агенције.

У највећем броју случајева имовина која је одузета и повјерена Агенцији на управљање, будући да се односи на кривична дјела попут разбојништва, давања мита, фалсификовања исправе, али и тјелесне повреде.

- Имовина је одузимана и због кривичног дјела насиља у породици или породичној заједници, неовлаштене производње и промета дроге, као и омогућавања њиховог уживања - наводе из Агенције.

Највећи број покретне имовине одузет је у прекршајном поступку, изрицањем заштитних мјера одузимања предмета прекршаја.

Из ове интитуције подсјећају да су дужни да се старају о очувању вриједности привремене и трајно одузете имовине.

Агенција је током 2025. године обавила једну продају која се односи на 11 трајно одузетих моторних возила, која су продата за укупну цијену од 6.100 КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Избори на 136 бирачких мјеста 8. фебруара Избори на 136 бирачких мјеста 8. фебруара
Од сутра забрањене посјете у УКЦ-у Од сутра забрањене посјете у УКЦ-у
Гориво у Републици Српској у децембру појефтинило за 25 пфенига Гориво у Републици Српској у децембру појефтинило за 25 пфенига
Најчитаније
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за пензионере од јануара 2026. године
    20h 34m
    2
  • Забрана посјета у Болници "Србија" због погоршања епидемиолошке ситуације
    21h 43m
    0
  • Источни Стари Град: Амбуланти донирани опрема и возило
    14h 59m
    2
  • Паљанин ухапшен због наношења тјелесних повреда
    1h 34m
    1
  • Источна Илиџа: Нерадни дани за вријеме предстојећих празника
    21h 8m
    0