Vrijednost oduzete imovine stečene krivičnim djelima 528.967 KM

31.12.2025. 09:20
0
IZVOR: srna.rs

Agencija za upravljanje oduzetom imovinom Republike Srpske trenutno upravlja imovinom vrijednom 528.967 KM, što je za 17.622 KM manje nego u istom periodu prošle godine, rečeno je Srni u Agenciji.

Vrijednost pokretne imovine je 49.113 KM, a nepokretne iznosi 479.863 KM, preciziraju iz Agencije.

U najvećem broju slučajeva imovina koja je oduzeta i povjerena Agenciji na upravljanje, budući da se odnosi na krivična djela poput razbojništva, davanja mita, falsifikovanja isprave, ali i tjelesne povrede.

- Imovina je oduzimana i zbog krivičnog djela nasilja u porodici ili porodičnoj zajednici, neovlaštene proizvodnje i prometa droge, kao i omogućavanja njihovog uživanja - navode iz Agencije.

Najveći broj pokretne imovine oduzet je u prekršajnom postupku, izricanjem zaštitnih mjera oduzimanja predmeta prekršaja.

Iz ove intitucije podsjećaju da su dužni da se staraju o očuvanju vrijednosti privremene i trajno oduzete imovine.

Agencija je tokom 2025. godine obavila jednu prodaju koja se odnosi na 11 trajno oduzetih motornih vozila, koja su prodata za ukupnu cijenu od 6.100 KM.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Srpskoj rođeno 25 beba U Srpskoj rođeno 25 beba
Peta „Majdov akademija“ okupiće više od 1.000 učesnika iz 23 zemlje Peta „Majdov akademija“ okupiće više od 1.000 učesnika iz 23 zemlje
Stanivuković: Neophodno ukinuti PDV na lijekove i medicinska pomagala Stanivuković: Neophodno ukinuti PDV na lijekove i medicinska pomagala
Najčitanije
  • Vuk Mandušić - "Crni Vlah" kojeg su se Turci bojali
    8h 7m
    3
  • Od smrti legendarnog srpskog junaka Hajduk Veljka prošlo je 213 godina: Glavu dao, ali Krajinu nije
    20h 52m
    6
  • Zaboravljeni korijeni: Hram srpskih prosvetitelja i učitelja (Olovo)
    19h 22m
    11
  • „Arena Motors“ u Istočnom Sarajevu zapošljava
    6h 11m
    0
  • Kojić sa Minićem dogovorio projekte vrijedne 2,4 miliona KM
    18h 47m
    0