Вучић: БиХ стиже помоћ из Србије

23.03.2020. 20:47
0
ИЗВОР: Срна

Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је да нико у БиХ, без обзира у којем дијелу живи, не само да неће бити гладан, већ може да рачуна да ће од Србије добити робу која је дефицитарна на европском и свјетском тржишту.

Вучић је рекао да је данас разговарао са српским чланом Предсједништва БиХ Милорадом Додиком и да је Република Српска и званично затражила велику помоћ Србије, те потврдио да ће Београд помоћи све што и колико може у лијековима, медицинској опреми, машинама и заштитним материјалима.

-Добили смо и неколико позива из Федерације БиХ и од начелника општине Горажде и неких других људи, који су замолили помоћ и ми ћемо гледати у складу са својим могућностима да ни на који начин не угрозимо потребе и позицију Србије да помогнемо свим тим људим- рекао је Вучић на конференцији за новинаре у Палати "Србија".

Он је навео да је од Србије затражена дозвола извоза око 15.000 тона пшенице за Републику Српску и 15.000 тона за БиХ, по 10 и пет тона кукуруза и соје и да ће нешто бити послато у брашну, а нешто у пшеници.

-У сваком случају, нико у БиХ без обзира у ком делу БиХ живи не само да неће бити гладан већ у потпуности може да рачуна да ће робу која је дефицитарна на европском и светском тржишту добити од Србије- поручио је Вучић.

Он је напоменуо да ће Србија исто поступити и са Црном Гором и изразио увјерење да ће то бити могуће и са Сјеверном Македонијом за робе које су код њих дефицитарне.

Коментари 0
Повезане вијести
Кредити порасли за три милијарде КМ, више од пола отишло становништву Кредити порасли за три милијарде КМ, више од пола отишло становништву
Спортске боце из Шпаније опасне за дјецу, вратити их у "Аксу" Спортске боце из Шпаније опасне за дјецу, вратити их у "Аксу"
Представнички дом БиХ 16. марта о укидању акциза на гориво Представнички дом БиХ 16. марта о укидању акциза на гориво
Најчитаније
  • Михаило Пупин - чувени српски физичар, проналазач и дипломата
    15h 18m
    61
  • Др Вукобрат Бјелогрлић: Превенција и рано откривање болести бубрега од великог значаја
    16h 29m
    0
  • Борба није била узалудна: Мајка Сергеја Ступара објавила радосну вијест
    15h 54m
    1
  • Маржа на нафтне деривате на велико 0,06 КМ по литру, а на мало 0,25 КМ по литру
    15h 31m
    1
  • Мала и средња предузећа у Српској могу конкурисати за подстицаје
    15h 42m
    0