Вучић: Ердоан има стабилизујућу улогу на Балкану

08.10.2019. 15:35
0
ИЗВОР: B92

Захвалан сам предсједнику Ердоану због његове несумњиве стабилизујуће улоге на Балкану, рекао је Вучић након трилатералног састанка Србија-Турска-БиХ.

- Захвалан сам због његове несумњиве стабилизајуће улоге на Балкану која је веома важна не само данас, него и у годинама које су пред нама - истакао је предсједник Србије додавши да је Ердоан својим останком данас у Београду и одласком у Сремску Рачу показао "колико му је значајан овај регион".

Предсједник Турске је нагласио да су сусрети били "плодоносни" и најавио наредне састанке који ће бити одржани прво у БиХ, па наредне године у мају у Турској.

- Одлучни смо да наставимо трилатерални механизам када је реч о Србији и БиХ. Мислим да ће то зближити и људе и земље. Најважнија поента састанка је, пре свега, то што се размишља о целом региону. И проблеми са владом у БиХ морају да се реше. Без владе не може на ефикасан начин да се настави са послом - рекао је Ердоан.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића? Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
Вучић о увођењу санкција Русији Вучић о увођењу санкција Русији
Вучић отпуштен са ВМА, осјећа се боље Вучић отпуштен са ВМА, осјећа се боље
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    4h 22m
    35
  • „Касперијада“ данас у Палама
    3h 2m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    19h 19m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    19h 44m
    0
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    4h 2m
    0