За пола године одузето више аутомобила него током цијеле 2020.

23.08.2021. 10:24
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Полиција у Српској је за шест мјесеци ове године бахатим возачима одузела дупло више аутомобила него током цијеле 2020.

- У 2020. години полицијски службеници су од вишеструких повратника у чињењу најтежих прекршаја из области безбједности саобраћаја привремено одузели 90 возила, а за првих шест мјесеци 2021. године 193 возила - прецизирала је у изјави за "Независне новине" Мирна Миљановић, начелница Одјељења за односе с јавношћу МУП-а Српске.

Милија Радовић, в.д. замјеника директора Агенције за безбједност саобраћаја Републике Српске, наглашава да је у питању изузетно добар посао.

- За похвалити је активност МУП-а Српске јер имате одређени број возача који су отпорни на било какве превентивне кампање, поруке које према њима упућујете, односно то до њих не допире - рекао је Радовић у изјави за "Независне новине".

Према његовим ријечима, испоставило се да такве возаче не успију смирити ни казне које им се изричу.

- Начин на који су дошли до великих износа неплаћених казни довољно говори. Дакле, рецимо, возе нерегистровано возило или им је истекла или одузета возачка дозвола. Сакупи се ту свега, а они раде по принципу 'само нека пишу казне', те возе и даље. Једина мјера у том случају је одузимање возила. У сваком случају, у питању је добра мјера - рекао је Радовић.

Иначе, и према подацима МУП-а Српске, у питању су возачи који су наставили по старом и кад им је написана казна или кад им је забрењено да возе или су добили казнене бодове.

- Они често настављају с најтежим прекршајима током учествовања у саобраћају - истичу из МУП-а Српске.

Из МУП-а додају да њихови припадници не одузимају возила од возача због неплаћеног дуга, већ искључиво од вишеструких повратника који чине најтеже прекршаје из области безбједности саобраћаја.

- Дуг у регистру новчаних казни и пракршајној евиденцији полицијски службеници не користе као основ за привремено одузимање возила, већ као доказ да се ради о повратнику у чињењу најтежих прекршаја из области безбједности саобраћаја, што суд може користити као отежавајућу околност приликом одмјеравања и изрицања санкције - појашњавају из МУП-а Српске.

Како додају, основни циљ ових активности је побољшање стања безбједности саобраћаја и адекватно кажњавање вишеструких повратника за најтеже прекршаје.

Рекордер у бахатости је возач који је у марту ове године заустављен на подручју Полицијске управе Источно Сарајево. Нанизао је бројне прекршаје, а потом је утврђено да је у регистру новчаних казни и пракршајној евиденцији имао дуг од чак 257.160 КМ.

Иначе, о мјесту складиштења и чувања привремено одузетих возила одлучује надлежни суд, а најчешће то буде паркинг простор полицијске станице.

- Кад рјешење суда о одузимању возила постане правоснажно, возило се предаје у надлежност Агенције за управљање одузетом имовином Републике Српске - појашњавају из МУП-а Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Ко све у Републици Српској има мању плату од полицајца почетника Ко све у Републици Српској има мању плату од полицајца почетника
Ако Њемачка клекне, БиХ ће бити патосирана Ако Њемачка клекне, БиХ ће бити патосирана
Пуцаo на полицију и украо им возило па слетио с пута Пуцаo на полицију и украо им возило па слетио с пута
Најчитаније
  • Борбе у Подрињу - Зворник, Шековићи 1992.
    3h 50m
    8
  • Посне брзе шкољкице
    22h 16m
    0
  • Хрватска усвојила закон о уклањању српских споменика
    16h 30m
    4
  • Усвојен закон којим се омогућава поврат ПДВ-а на куповину прве некретнине
    23h 0m
    0
  • Подвиг хирурга УКЦ-а Српске: Пацијенту одстранили гигантску цисту
    20h 21m
    0