Забрањен увоз 12.426 килограма грожђа из Албаније

22.08.2020. 12:45
0
ИЗВОР: Srna

Фитосанитарна инспекција Републике Српске је увознику са сједиштем у дистрикту Брчко забранила увоз 12.426 килограма стоног грожђа поријеклом из Албаније због повећаног садржаја пестицида, саопштено је из Инспектората Републике Српске.

Приликом редовног прегледа пошиљке хране биљног поријекла при увозу, надлежни инспектор је извршио узорковање за лабораторијску анализу ради испитивања остатака пестицида.

– На основу извјештаја о лабораторијској анализи издатог од Института за воде у Бијељини у анализираном узорку утврђено је повећано присуство пестицида Цхлорпyрифос изнад вриједности прописаних Правилником о максималним нивоима остатака пестицида у и на храни и храни за животиње биљног и животињског поријекла – наводи се у саопштењу.

Увозник је затражио суперанализу која је извршена у Градском заводу за јавно здравље Београд, а којом је потврђена прва анализа, на основу чега је донесено рјешење којим је забрањен увоз спорне пошиљке, те наложено враћање пошиљаоцу или уништавање под надзором надлежног инспектора.

Коментари 0
Повезане вијести
Колико заиста кошта куповина стана у Српској: Нотари, хипотеке и скривени трошкови Колико заиста кошта куповина стана у Српској: Нотари, хипотеке и скривени трошкови
Уводе се нова одликовања за војне заслуге у рату Уводе се нова одликовања за војне заслуге у рату
Црвени крст Републике Српске: Саопштење за јавност поводом финансијске подршке Владе Српске Црвени крст Републике Српске: Саопштење за јавност поводом финансијске подршке Владе Српске
Најчитаније
  • Пале: У току преговарање са мушкарцем који одбија да сиђе са дрвета
    6h 32m
    5
  • Милош Божовић наставља лијечење у Загребу
    16h 25m
    4
  • Заборављени коријени: Манастир Црна Река - Тутин (ВИДЕО)
    10h 3m
    0
  • Уводе се нова одликовања за војне заслуге у рату
    11h 43m
    2
  • Стевановић: Ускоро друга трака на путу Сарајево-Фоча
    13h 47m
    4