Забрањен увоз још једне пошиљке јагода из Албаније у Српску

03.04.2024. 11:23
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Фитосанитарна инспекција Републике Српске забранила је увоз пошиљке од 500 килограма јагода из Албаније код које је утврђен повећан садржај пестицида.

Лабораторијском анализом утврђено је присуство пестицида изнад вриједности прописаних Правилником о максималним нивоима остатака пестицида у и на храни и храни за животиње биљног и животињског поријекла.

- Инспектор је наредио уништавање пошиљке у присуству и под надзором надлежног инспектора - саопштено је из Инспектората Српске, преноси Срна.

До сада је у овој години забрањен увоз за укупно шест пошиљака јагода поријеклом из Албаније, због повећаног садржаја пестицида.

Надлежна инспекција ће и у наредном периоду, у складу са процјеном ризика и сезонским карактером појединих врста воћа и поврћа, наставити са циљаним контролама.

Коментари 0
Повезане вијести
Сјећање на Јени Лигтенберг, холандску апотекарку ратне болнице на Корану Сјећање на Јени Лигтенберг, холандску апотекарку ратне болнице на Корану
Отаџбино наша поносна, срећан ти рођендан! Отаџбино наша поносна, срећан ти рођендан!
Нова фискализација у Српској донијела рекордан износ казни Нова фискализација у Српској донијела рекордан износ казни
Најчитаније
  • "Праштајте синови српски"
    15h 24m
    7
  • Најзаслужнија за данашњи празник
    1h 15m
    20
  • Отаџбино наша поносна, срећан ти рођендан!
    2h 24m
    49
  • Сјећање на Јени Лигтенберг, холандску апотекарку ратне болнице на Корану
    1h 19m
    5
  • Распоред богослужења за божићне празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    17h 4m
    4