Zabranjen uvoz još jedne pošiljke jagoda iz Albanije u Srpsku

03.04.2024. 11:23
0
IZVOR: nezavisne.com

Fitosanitarna inspekcija Republike Srpske zabranila je uvoz pošiljke od 500 kilograma jagoda iz Albanije kod koje je utvrđen povećan sadržaj pesticida.

Laboratorijskom analizom utvrđeno je prisustvo pesticida iznad vrijednosti propisanih Pravilnikom o maksimalnim nivoima ostataka pesticida u i na hrani i hrani za životinje biljnog i životinjskog porijekla.

- Inspektor je naredio uništavanje pošiljke u prisustvu i pod nadzorom nadležnog inspektora - saopšteno je iz Inspektorata Srpske, prenosi Srna.

Do sada je u ovoj godini zabranjen uvoz za ukupno šest pošiljaka jagoda porijeklom iz Albanije, zbog povećanog sadržaja pesticida.

Nadležna inspekcija će i u narednom periodu, u skladu sa procjenom rizika i sezonskim karakterom pojedinih vrsta voća i povrća, nastaviti sa ciljanim kontrolama.

Komentari 0
Povezane vijesti
Program predškolske/školske ustanove prijatelji pravilne ishrane – promocija zdravlja Program predškolske/školske ustanove prijatelji pravilne ishrane – promocija zdravlja
Dan žalosti u Srpskoj 4. jula Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
Najčitanije
  • Godišnjica rođenja Petra Kočića
    20h 17m
    0
  • MUP Srpske od danas uvodi elektronske usluge
    23h 12m
    0
  • Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
    19h 9m
    0
  • Istočna Ilidža: Raspisan tender za izgradnju parkinga na Dobrinji
    16h 43m
    0
  • Paljanin ispalio više hitaca nakon svađe
    3h 19m
    1