Забрану и ограничење кретања у Српској прекршило 39 грађана

29.04.2020. 10:44
0
ИЗВОР: nezavisne.com

У Републици Српској 39 грађана у протекла 24 часа није поштовало закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о ограничењу и забрани кретања, саопштено је из Министарства унутрашњих послова (МУП) Српске.

Једно лице је прекршило изречену мјеру кућне изолације.

Из МУП-а подсјећају да се закључком Републичког штаба за ванредне ситуације о ограничењу и забрани кретања лица на територији Републике Српске забрањује кретање лица са навршених 65 и више година, те кретање свих лица на јавним површинама од 20.00 до 5.00 часова.

Од ове забране су изузете особе којима послодавац изда потврду о потреби кретања ради несметаног обављања процеса рада и особе којима дозволу за кретање изда МУП.

Републички штаб је 10. априла донио закључак о забрани окупљања у групама већим од три особе на јавном мјесту.

Министарство унутрашњих послова Српске позива грађане да поштују закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о обавезном спровођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона, а којим се прописују ванредне мјере с циљем превенције ширења вируса.

Коментари 0
Повезане вијести
Нових 35 камера на путевима Српске: Не сликају само брзу вожњу! Нових 35 камера на путевима Српске: Не сликају само брзу вожњу!
Возачу из БиХ евидентирано 12 прекршаја Возачу из БиХ евидентирано 12 прекршаја
Возио 252,8 километара на час, полиција га привела Возио 252,8 километара на час, полиција га привела
Најчитаније
  • Радомир Нешковић – легендарни командант Летеће рогатичке бригаде
    7h 40m
    17
  • Јавно предузеће „Услужни сервис“ Источна Илиџа запошљава
    23h 24m
    2
  • Посна мусака од поврћа и риже
    7h 19m
    0
  • Источна Илиџа: Против лица поднесен захтјев за покретање прекршајног поступка
    7h 0m
    2
  • Рогатичанка у Кини на избору за Мис туризма свијета 2025
    7h 31m
    0