Забрану кретања прекршило 155 грађана

03.05.2020. 11:04
0
ИЗВОР: СРНА

Забрану кретања у Републици Српској у протекла 24 часа прекршило је 155 грађана, а евидентирана су и четири прекршаја због окупљања више од три особе на јавном мјесту, саопштено је из Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске.

Кршење забране кретања односило се на закључак Републичког штаба за ванредне ситуације за лица са навршених 65 година живота и више, као и на кршење полицијског часа у периоду од 12.00 до 5.00 часова.

Забране су изузета лица којима је послодавац издао потврду о потреби кретања због несметаног обављања процеса рада и лица којима је МУП издао дозволу за кретање.

Полицијски службеници евидентирали су и шест прекршаја у вези са забраном кретања ван мјеста мјеста боравишта.

Из МУП-а су навели да је санкционисано и 80 лица због непоштовања Уредбе са законском снагом о измјенама и допунама Закона о заштити становништва од заразних болести, односно некориштења личне заштитне опреме на јавним површинама.

Из МУП-а су напоменули да ће у Републици Српској данас од 12.00 часова поново бити на снази забрана кретања која ће трајати до сутра у 5.00 часова.

МУП је апеловао да грађани поштују Закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о обавезном спровођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона.

Коментари 0
Повезане вијести
Нових 35 камера на путевима Српске: Не сликају само брзу вожњу! Нових 35 камера на путевима Српске: Не сликају само брзу вожњу!
Кад градови пресуше: рјешавање проблема несташице воде Кад градови пресуше: рјешавање проблема несташице воде
Возачу из БиХ евидентирано 12 прекршаја Возачу из БиХ евидентирано 12 прекршаја
Најчитаније
  • Руска басна: Миш, овца, крава и кокошка
    23h 12m
    0
  • Трагедија на Дурмитору: Туристи испали из ски-лифта, има мртвих
    21h 31m
    0
  • Спашени туристи који су били заглављени у корпама на ски-лифту (ВИДЕО)
    17h 4m
    0
  • Традиционално богојављенско пливање за Часни крст у Војковићима
    22h 6m
    1
  • Данас комеморација војводи Славку Алексићу
    23h 12m
    1