Запосленима у УИО за одвојен живот и смјештај 600 КМ

18.06.2021. 15:23
0
ИЗВОР: capital.ba

Сви запослени у Управи за индиректно опорезивање, који због потребе службе буду распоређени на послове удаљене преко 80 километара од пребивалишта добијаће накнаду за одвојен живот и плаћен смјештај у износу од по 300 марака.

Ово право до сада су уживали само највиши функционери Управе, а након инцијативе синдиката то је омогућено свим запосленим.

У синдикату су приликом подношења иницијативе казали да запослени често, због потреба службе, мијењају мјесто рада тако да им је мјесто рада удаљено од мјеста пребивалишта више од 80 километара, што их због додатних трошкова ставља у тежак материјални положај.

Мишљења су и да су запослени у УИО у дискриминаторском положају у односу на руководећи кадар Управе.

Министарство финансија и трезора БиХ је размотрило иницијативу синдиката те закључило да је она оправдана због чега су припемили допуну Одлуке којом се то питање регулише.

- Право на накнаду не припада запосленом који је премјештен по личном захтјеву и запосленом који је ангажован по основу уговора о раду на одређено вријеме - наводи се у допуњеној Одлуци.

Поред запослених у УИО, право на накнаду ће добити и возачи чланова колегијума дома Парламентарне скупштине, Предсједништва БиХ, предсједавајућег Савјета министара Босне и Херцеговине, те министара и замјеника министара.

Процјена је да ће већи обухват оних који ће уживати у овим правима буџет БиХ коштати 215.000 КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Функционери у ресторанима и хотелима све пишу на буџет Функционери у ресторанима и хотелима све пишу на буџет
БиХ најгора у регији: Скоро половина примања оде на храну БиХ најгора у регији: Скоро половина примања оде на храну
Данас исплата социјалних давања и накнаде за кориснике борачко-инвалидске заштите Данас исплата социјалних давања и накнаде за кориснике борачко-инвалидске заштите
Најчитаније
  • Радомир Нешковић – легендарни командант Летеће рогатичке бригаде
    20h 44m
    18
  • Љевнаић више није директор ОЦ „Јахорина“
    13h 9m
    10
  • Посна мусака од поврћа и риже
    20h 23m
    0
  • Источна Илиџа: Против лица поднесен захтјев за покретање прекршајног поступка
    20h 4m
    5
  • Рогатичанка у Кини на избору за Мис туризма свијета 2025
    20h 35m
    1