Због дроге и оружја предложен притвор мушкарцу

07.02.2025. 17:15
0
ИЗВОР: srna.rs

Окружно јавно тужилаштво у Источном Сарајеву предложило је притвор мушкарцу Р. К. осумњиченом за производњу и трговину дрогом.

На терет му се ставља да је у неутврђеном временском периоду на подручју општине Источни Стари Град у кући и помоћном објекту држао марихуану, те 930 сјеменки индијске конопље, саопштено је из Окружног јавног тужилаштва у Источном Сарајеву.

Сумњичи се и да је неовлаштено држао ручну бомбу.

Он је ухапшен под сумњом за кривична дјела неовлаштена производња и промет опојним дрогама и недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја.

Притвор је предложен због опасности да би боравком на слободи могао утицати на свједоке, уништити, сакрити или измијенити доказе или трагове важне за кривични поступак.

Такође, мјера притвора предложена је Основном суду на Сокоцу и због опасности да би боравком на слободи могао поновити исто кривично дјело или учинити друго за које се може изрећи казна затвора од три године или тежа.

Коментари 0
Повезане вијести
Преминуо Славиша Раковић Преминуо Славиша Раковић
Вече Фочака у Источном Сарајеву 7. фебруара Вече Фочака у Источном Сарајеву 7. фебруара
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић
Најчитаније
  • Прави Валтер је четнички војвода: Он је заиста бранио Сарајево
    16h 25m
    24
  • Заборављени коријени: Црква Светог Илије у Илијашу (ВИДЕО)
    4h 14m
    6
  • Момо Капор: ​Kако се Српкиње свађају са мужевима на мору!
    12h 33m
    33
  • Клубови уводе добну границу, старији од 40 не могу ући
    7h 20m
    0
  • Затражен притвор за мушкарца због покушаја убиства
    12h 7m
    0