Zbog droge i oružja predložen pritvor muškarcu

07.02.2025. 17:15
0
IZVOR: srna.rs

Okružno javno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu predložilo je pritvor muškarcu R. K. osumnjičenom za proizvodnju i trgovinu drogom.

Na teret mu se stavlja da je u neutvrđenom vremenskom periodu na području opštine Istočni Stari Grad u kući i pomoćnom objektu držao marihuanu, te 930 sjemenki indijske konoplje, saopšteno je iz Okružnog javnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu.

Sumnjiči se i da je neovlašteno držao ručnu bombu.

On je uhapšen pod sumnjom za krivična djela neovlaštena proizvodnja i promet opojnim drogama i nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija.

Pritvor je predložen zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao uticati na svjedoke, uništiti, sakriti ili izmijeniti dokaze ili tragove važne za krivični postupak.

Takođe, mjera pritvora predložena je Osnovnom sudu na Sokocu i zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao ponoviti isto krivično djelo ili učiniti drugo za koje se može izreći kazna zatvora od tri godine ili teža.

Komentari 0
Povezane vijesti
Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
Mladi džudisti „Sparte“ osvojili 11 medalja na turniru „BIH and Nippon“ Mladi džudisti „Sparte“ osvojili 11 medalja na turniru „BIH and Nippon“
U Palama promovisana Spomenica "Žepa, juni 1992. godine" U Palama promovisana Spomenica "Žepa, juni 1992. godine"
Najčitanije
  • Kojić odgovorio Dodiku: „Ponovo ste se Pala sjetili u izbornoj godini“
    19h 25m
    0
  • Danas „Konferencija beba“ u Palama
    3h 31m
    0
  • Teodora Simeunović učenik generacije Osnovne škole „Sveti Sava“ Istočno Novo Sarajevo
    19h 7m
    1
  • Božović: „Pohod na klanac“ je hodočašće sjećanja i poštovanja
    3h 52m
    0
  • Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
    2h 14m
    0