Због проблема са електричном енергијом стао шестосјед "Пољице"

28.12.2019. 12:23
0
ИЗВОР: Катера

Због константне варијације напона електричне енергије на Јахорини је данас престао са радом шестосјед "Пољице", те су сви скијаши преусмјерени да користе лифт "сидро" или кабинску гондолу.

На сајту ОЦ "Јахорина" објављено је саопштење у којем се наводи да се интезивно ради на што бржем отклањању квара, да би се шестосјед "Пољице" пустио у рад у што скоријем временском року.

- Због престанка рада шестосједа "Пољице" одобрен је попуст од 20% на ски карте које важе за дневно и ноћно скијање за данашњи дан, 28. децембар 2019. године. У погону за скијаше је нова кабинска гондола, као и лифт "сидро" на Пољицама, те дјечији град Пољице - наводи се у саопштењу.

Према подацима из ОЦ "Јахорина", свакодневно се стаза Пољице која води са врха до подножја Јахорине осњежавана и припрема, те ће бити доступна свим скијашима чим се створе неопходни безбједносни услови.

Подсјећамо, у тексту објављеном на нашем порталу, начелник Одјељења за просторно уређење у општини Пале Миле Боровина рекао је новинарима да је преоптерећење електро мреже један од кључних проблема са којим се суочавају на Јахорини, те да се том проблему треба озбиљно приступити и рјешавати га, како се не би дешавали овакви проблеми са недостатком електричне енергије.

Коментари 0
Повезане вијести
Рачуни за струју могли би порасти за још 12 КМ Рачуни за струју могли би порасти за још 12 КМ
Већи рачуни за струју од 1. јануара наредне године Већи рачуни за струју од 1. јануара наредне године
Најскупљи стан у Српској купљен на Јахорини Најскупљи стан у Српској купљен на Јахорини
Најчитаније
  • Смртно страдало лице у Сокоцу
    12h 10m
    0
  • Заборављени коријени: Манастир Ступље - Челинац (ВИДЕО)
    8h 22m
    0
  • Запосленица Дирекције за координацију полицијских тијела БиХ вријеђала на националној основи
    6h 1m
    12
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    18h 50m
    0
  • Двогодишња дјевојчица пала са терасе
    16h 47m
    0