"Зелени пасош" проузроковао километарске колоне на границама

02.07.2021. 13:41
0
ИЗВОР: ТАНЈУГ

Хрватска почела од свих путника да тражи нови такозвани “зелени пасош”, независно од тога одакле долазе, што је довело до километарских колона на границама.

Како пише бечки дневник “Кронен цајтунг”, до сада су грађани из држава ЕУ са ниском стопом инфекције без икаквих услова и ограничења могли да уђу у Хрватску, а да су сада без најаве пооштрена правила за улазак у земљу.

Наводе да су на прелазу Горичан према Мађарској путници због нове мјере хрватских власти морали да чекају више од три сата.

Овај прелаз користе многи Чеси, Пољаци и Словаци који преко Мађарске путују у Хрватску, због чега је реаговала влада у Прагу.

Чешки премијер Андреј Бабиш казао је да његова земља није информисана о промјени режима уласка у Хрватску.

– Били смо потпуно изненађени промјенама – казао је он.

У Прагу се рачуна да ће овог љета пола милиона Чеха на море у Хрватску.

Коментари 0
Повезане вијести
Велики пожар између Омиша и Макарске: Изгорјеле куће и аутомобили Велики пожар између Омиша и Макарске: Изгорјеле куће и аутомобили
Млади из БиХ поред Непалаца најчешћи сезонски радници у Хрватској Млади из БиХ поред Непалаца најчешћи сезонски радници у Хрватској
БиХ најгора у регији: Скоро половина примања оде на храну БиХ најгора у регији: Скоро половина примања оде на храну
Најчитаније
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    12h 0m
    0
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    16h 12m
    3
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    13h 46m
    8
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    14h 53m
    1
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    9h 29m
    2