Зељковић: Почетак вакцинације могућ до краја седмице

08.02.2021. 17:09
0
ИЗВОР: СРНА

Почетак вакцинација против вируса корона у Републици Српској могућ је до краја седмице, изјавио је Срни директор Института за јавно здравство Бранислав Зељковић.

Зељковић је рекао да је тешко рећи тачан дан, али да ће наредних неколико дана покушати да са колегама у болницама направе организацију да могу припремити здравствене раднике да приступе вакцинацији, и то оне који су исказали интересовање.

Након што Институт за јавно здравство званично добије обавјештење од добављача, Зељковић је навео да ће комуницирати са здравственим установама и организовати почетак вакцинације здравствених радника у здравственим установама, прије свега, болницама.

Агенција за лијекове и медицинска средства БиХ одобрила је руску вакцину "спутњик ве" за имунизацију против вируса корона.

У овој агенцији Срни је потврђено да је извршена провјера квалитета вакцине "Гам-ковид-вак", те да је утврђено да испитани узорак наведене вакцине одговара декларисаном квалитету у погледу испитаних параметара.

Коментари 0
Повезане вијести
Ђенић: Набављен серум против уједа змије Ђенић: Набављен серум против уједа змије
Почетна фаза развоја руске вакцине против ХИВ-а у току Почетна фаза развоја руске вакцине против ХИВ-а у току
Више од 4.000 случајева респираторних инфекција у Српској Више од 4.000 случајева респираторних инфекција у Српској
Најчитаније
  • Источна Илиџа: Пронађена и санкционисана лица која су на свадби пуцала из ватреног оружја
    22h 30m
    1
  • Допринос медицинских сестара и техничара непроцјењив
    21h 17m
    0
  • Преминуо свештеник Богдан Стјепановић
    15h 11m
    0
  • Источна Илиџа: Лице лишено слободе због фалсификовања возачке дозволе
    22h 36m
    0
  • Ученици из Источног Сарајева данас у Бањалуци на обиљежавању Дана Војске Републике Српске
    16h 52m
    5