Жена обољела од карцинома и којој је извађен бубрег добила отказ

07.10.2019. 08:48
1
ИЗВОР: srpskainfo.com

Предсједника Синдиката управе РС Божу Марићу контактирао је један мушкарац из Дервенте са молбом за помоћ јер је његова супруга, која болује од карцинома и којој је извађен бубрег, добила октаз након три године рада на одређено у једној приватној фирми.

– Овај човек каже да више немају коме да се обрате. Супруга му је три године радила на одређено, уговор су јој продужавали мјесец за мјесецом. Сада су је из фирме, а након тешког обољења, само назвали и рекли да више неће да јој продуже уговор. Ми ћемо им помоћи јер нико нема право да некога држи три године на одређено, мјесец за мјесец, и да му дају отказ на овакав начин, поготово у случају заштите материнства – истиче Марић.

Обољела жена од карцинома има три кћерке, двије су удате, а једна иде у средњу школу.

Била је запослена у једној италијанској фирми чија је дјелатност обућарство.

– Њен супруг долази данас у нашу канцеларију, а наш правни тим ће разморити сву документацију како бисмо им помогли. Нико не може да буде жртва робовласништва – поручује Марић.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Ža 08.10.2019. 22:11
    Daće Bog da i taj privatnik doživi sličnu sudbinu. Ja mu to želim!
Повезане вијести
Када би пацијенти из Српске могли да приме вакцину против рака Када би пацијенти из Српске могли да приме вакцину против рака
Русија спрема бесплатну вакцину против рака Русија спрема бесплатну вакцину против рака
Рак је други водећи узрок смрти у БиХ Рак је други водећи узрок смрти у БиХ
Најчитаније
  • Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата
    9h 47m
    1
  • Сутра слава манастира Свете Тројице у Озерковићима у недјељу
    10h 7m
    0
  • Синер: Новак je најбољи у историји!
    8h 28m
    1
  • Отворена изложба и промовисана књига о усташком покољу ливањских Срба
    23h 32m
    0
  • Опет оскрнављена капела код Какња
    23h 45m
    1