Зимска опрема од данас није обавезна

01.04.2022. 08:38
0
ИЗВОР: Srna

Возачи у Републици Српској и ФБиХ од данас више не морају посједовати зимску опрему у возилима, подсјећају из Ауто-мото савеза (АМС) Српске.

Правилником о саобраћају у зимским условима прописано је да је зимска опрема обавезна од 1. новембра до 1. априла, а од ове обавезе изузета су моторна возила на два или три точка, као и четвороцикли, трактори на точковима и трактори на гусјеницама.

Из АМС позивају возаче да планирају замјену зимских за љетне пнеуматике и да припреме возило за љетну сезону тако што ће провјерити све битне активне и пасивне елементе безбједности возила.

Возачима се савјетује да преконтролишу исправност кочионог система, управљачког система, свјетлосно-сигналних уређаја, те да поред механичких склопова, провјере стање течности у возилу, као и исправност уређаја за климатизацију.

Коментари 0
Повезане вијести
Зимска опрема за возаче обавезна од суботе Зимска опрема за возаче обавезна од суботе
Зимска опрема од данас није обавезна Зимска опрема од данас није обавезна
Зимска опрема од сутра није обавезна Зимска опрема од сутра није обавезна
Најчитаније
  • Цијели фудбалски тим је дао живот за Републику Српску: Лопту су замијенили пушкама, њихова прича је бесмртна
    5h 30m
    0
  • Дјеца Божића
    5h 27m
    1
  • Српски Божић у Боки
    19h 16m
    26
  • Годишњица смрти Николе Тесле – господара муња, генија који је освијетлио свијет
    19h 30m
    0
  • Тијело несталог Цвијана Симића пронађено у мочвари поред ријеке Врбас
    17h 43m
    0