Акција "Блажуј 21": Пронађени ножеви и скалпели, приведени мигранти

23.01.2021. 17:46
0
ИЗВОР: СРНА

Полиција Кантона Сарајево и припадници Службе за послове са странцима јутрос су извршили претрес мигрантског кампа у Блажују и пронашли 17 безједносно интересантних особа које ће бити протјеране из БиХ.

У склопу оперативне акције кодног назива "Блажуј" од 5.30 до 9.00 часова 340 полицијских службеника и 13 припадника Службе за послове са странцима претресли су одређене објекте у кампу у Блажују и безбједносно интересантна лица, саопштено је из МУП-а Кантона Сарајево.

Приликом претреса објеката које користе мигранти затечено је око 3.000 миграната, који су претресени с циљем тражења безбједносно интересантних лица и предмета који се могу довести у везу са извршењем кривичних дјела.

Пронађено је 17 лица за које постоје подаци да су починиоци кривичних дјела у БиХ и земљама у окружењу, и они су предати у надлежност Службе за послове са странцима БиХ.

Ова лица пребачена су у имиграциони центар након чега ће над њима бити извршена криминалистичка обрада, те изречена мјера протјеривања у земље поријекла.

У близини претресених објеката пронађени су одбачени предмети погодни за наношење тјелесних повреда - дрвене и металне полуге, одвијачи, маказе, скалпели, кухињски ножеви, истиче се у саопштењу.

Планске активности спроведене су по наредби Општинског суда у Сарајеву и под надзором Кантоналног тужилаштва.

Током сукоба у митрантском кампу у Блажују прије неколико дана причињена је велика материјална штета на возилима кантоналне Управе полиције и аутомобилима које користе Међународна организација за миграције и агенције за безбједност.

Коментари 0
Повезане вијести
Трамп нуди мигрантима 1.000 долара за добровољну депортацију Трамп нуди мигрантима 1.000 долара за добровољну депортацију
Мигранти све више заобилазе Балкан Мигранти све више заобилазе Балкан
Мигранти траже нове "слабе тачке" Мигранти траже нове "слабе тачке"
Најчитаније
  • Пронађено беживотно тијело мушкарца
    16h 39m
    0
  • Паљанин ухапшен након што је пуцао из ватреног оружја
    16h 17m
    0
  • Полицајцима исплаћене плате, некима веће и за 800 КМ
    11h 58m
    8
  • Авиони НАТО-а убили пацијенте у болници "Др Драгиша Мишовић"
    18h 7m
    0
  • Пажња: Натпис „21.мај 2025. и kill“ на школској клупи у ОШ „Свети Сава“
    5h 36m
    0