Америка пријети Приштини: Ако не укину таксе Србији, САД повлачи војску

20.02.2020. 21:12
0

САД разматрају могућност повлачења својих трупа с Косова уколико Приштина не укине таксе на робу из Србије.

Приштинска Газета експрес пише да је амбасадор САД у Приштини Филип Коснет рекао је косовском премијеру Аљбину Куртију да његова земља разматра такву могућност, а то је, како пише Газета, до сада најозбиљнија америчка пријетња Косову.

Лист подсјећа да се прије неколико мјесеци спекулисало да Американци разматрају уклањање кампа Бондстил са Косова уколико политичко руководство настави да се не покорава захтјевима међународног фактора за укидање таксе, али те информације никада нису потврђене.

Такође, лист подсјећа да су Аљбин Курти и предсједница косовског парламента Вјоса Османи, као кандидати за премијера на изборима 6. октобра, обећали да ће укинути порез и замијенити га широким мјерама реципроцитета са Србијом, али констатује да за сада још нису кренули у том правцу.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Трамп: Могуће окончање сукоба с Ираном без нуклеарног споразума Трамп: Могуће окончање сукоба с Ираном без нуклеарног споразума
Трамп: Преговори са Ираном иду добро Трамп: Преговори са Ираном иду добро
Трамп: Можемо да нападнемо енергетску инфраструктуру Ирана Трамп: Можемо да нападнемо енергетску инфраструктуру Ирана
Најчитаније
  • Правила облачења које треба да научите (ФОТО)
    12h 39m
    10
  • Обустављен саобраћај у Љубогошти на путу Сарајево-Пале
    6h 0m
    0
  • Саобраћање једном траком на путу Сарајево-Пале
    4h 21m
    0
  • Крађа у Хан Пијеску
    10h 32m
    0
  • Црвени крст Источна Илиџа: За лијечење Драгана Мацана прикупљено више од 27.000 КМ
    10h 48m
    0