Amerika prijeti Prištini: Ako ne ukinu takse Srbiji, SAD povlači vojsku

20.02.2020. 21:12
0

SAD razmatraju mogućnost povlačenja svojih trupa s Kosova ukoliko Priština ne ukine takse na robu iz Srbije.

Prištinska Gazeta ekspres piše da je ambasador SAD u Prištini Filip Kosnet rekao je kosovskom premijeru Aljbinu Kurtiju da njegova zemlja razmatra takvu mogućnost, a to je, kako piše Gazeta, do sada najozbiljnija američka prijetnja Kosovu.

List podsjeća da se prije nekoliko mjeseci spekulisalo da Amerikanci razmatraju uklanjanje kampa Bondstil sa Kosova ukoliko političko rukovodstvo nastavi da se ne pokorava zahtjevima međunarodnog faktora za ukidanje takse, ali te informacije nikada nisu potvrđene.

Takođe, list podsjeća da su Aljbin Kurti i predsjednica kosovskog parlamenta Vjosa Osmani, kao kandidati za premijera na izborima 6. oktobra, obećali da će ukinuti porez i zamijeniti ga širokim mjerama reciprociteta sa Srbijom, ali konstatuje da za sada još nisu krenuli u tom pravcu.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Tramp nije zadovoljan novim prijedlogom Irana Tramp nije zadovoljan novim prijedlogom Irana
Rat nije završen za iransku vojsku Rat nije završen za iransku vojsku
Tramp: Iran nas obavijestio da je u stanju kolapsa Tramp: Iran nas obavijestio da je u stanju kolapsa
Najčitanije
  • Policija MUP-a Kantona Sarajevo legitimisala hodočasnike iz Istočnog Sarajeva
    18h 44m
    0
  • Krađa u Sokocu, otuđen novac
    20h 55m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Lice lišeno slobode zbog droge
    21h 13m
    0
  • Marš „Besmrtnog puka“ u subotu na Palama
    11h 2m
    0
  • Danas sahrana Bobana Kusturića u Banjaluci
    23h 32m
    0