Школска година се увелико захуктала, а родитељске дилеме и муке ових дана долазе до изражаја. Неке муке и дилеме су углавном универзалне, али су неке и специфичне. Родитељски погледи и виђења у многим ситуацијама се веома разликују, поготово уколико се пореди дјетињство и школовање данашњих родитеља, са новом генерацијом ђака.
Једно од питања које изазива много полемике на друштвеним мрежама, али и у кући је и „како је могуће да са нама родитељи скоро никада нису радили задаћу, а сада ми родитељи морамо бити и родитељи и учитељи односно наставници“. Јасно нам је да друштво развија, да се школство мијења и, требало би, унапређује, и да то више није исти свијет какав је био у „наше доба“.
Међутим, родитељи су у овом убрзаном свијету све више заузети борбом за егзистенцију, утрком за пословима, неки често раде и два посла, а онда их уморне код куће дочкају домаћи задаци. И стручњаци истичу да домаћи задаци наших школараца због претешких лекција, неразумљивих предавања, незрелости за полазак у школу, све чешће постају обавезни и за родитеље. Они подсјећају да одрасли не треба да раде задатке уместо дјеце, већ заједно са њима и да претња и казна не помажу. Најновије истраживање открива да у свакој шестој породици родитељи пишу домаће задатке умјесто дјеце и да им та обавеза у већини случајева, представља велико оптерећење.
У новој Катериној анкети вас питамо