Бензинске пумпе у Српској кажњене са милион марака

11.04.2022. 08:30
0
ИЗВОР: Srna

У Републици Српској је у току марта извршено 129 контрола бензинских пумпи, а пропусти су утврђени у 71 случају, па су издати прекршајни налози у вриједности 1.037.200 КМ, рекли су у републичком Инспекторату.

Предмет контроле било је поштовање Уредбе о ограничавању марже приликом формирања цијена течних нафтних деривата, према којој се прописује максимална велепродајна маржа на 0,06 КМ по литру, а максимална малопродајна 0,25 КМ по литру.

- Прописане казне су високе, а сваки прекршај ће бити строго санкционисан - навели су из Инспектората.

Тржишни инспектори су, поред пумпи, контролисали и маркете и тржне центре гдје је установљено 4.239 КМ незаконито стечене добити, потврђено је "Независним новинама" из Инспектората.

Коментари 0
Повезане вијести
Дан жалости у Српској 4. јула Дан жалости у Српској 4. јула
Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти
Најчитаније
  • Пале: Након свађе употријебљено ватрено оружје
    12h 54m
    10
  • Годишњица рођења Петра Кочића
    7h 24m
    0
  • МУП Српске од данас уводи електронске услуге
    10h 19m
    0
  • Дан жалости у Српској 4. јула
    6h 16m
    0
  • Сутра „Конференција беба“ у Источном Новом Сарајеву
    13h 49m
    0