Безбједност дјечијих креветића релативно задовољавајућа

10.04.2023. 17:08
0
ИЗВОР: srna.rs

Стање на тржишту БиХ у погледу безбједности дјечијих креветића је релативно задовољавајуће, резултати су проактивног надзора ових производа којег су спровели Агенција за надзор над тржиштем БиХ и тржишне инспекције Републике Српске, ФБиХ и Брчко дистрикта.

Како би се утврдило да ли дјечији креветићи испуњавају прописане безбједносне захтјеве, од октобра лани до априла ове године извршена су лабораторијска испитивања на седам узорака креветића, административна провјера ознака, упутства за употребу, те визуелна провјера одређених сигурносних својстава, саопштено је из Агенције.

Утврђено је да пет од седам испитаних модела дјечијих креветића није испунило прописане захтјеве.

Пословни субјекти отклонили су административне неусклађености на четири модела дјечијих креветића у количини од 204 комада, док је један модел представљао озбиљан ризик за потрошаче, те је повучен са тржишта, наведено је у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра избор за Мис БиХ: Која дјевојка ће понијети титулу најљепше? Сутра избор за Мис БиХ: Која дјевојка ће понијети титулу најљепше?
Цијена кафе отишла "небу под облаке" Цијена кафе отишла "небу под облаке"
Ужас у Сарајеву: Ножем убио мушкарца и ранио двије жене Ужас у Сарајеву: Ножем убио мушкарца и ранио двије жене
Најчитаније
  • Годишњица убиства српских дјечака у Хаџићима; Срђан (12) и Сташа (13) убијени док су се играли
    9h 50m
    3
  • Ужас у Сарајеву: Ножем убио мушкарца и ранио двије жене
    23h 41m
    0
  • На данашњи дан Јуриј Гагарин полетио у свемир (ВИДЕО)
    9h 48m
    0
  • Божовић: Дође ђаво по своје
    8h 21m
    0
  • Годишњица најстравичнијег напада НАТО снага на Савезну Републику Југославију
    9h 37m
    0