На челну позицију Сокоца Милован Цицко Бјелица је дошао 2012. године, послије оних лоших приватизација и отварања стечаја за тадашње соколачке фабричке гиганте попут „Нове Романије“, "Униса", "КТК Кнежева", Фарме музник крава, Центра за унапређење пољопривредне производње, Топлане, ЈКП „Врело Биоштица“, Хотела „Романија" итд.
– Уз пуно труда и напора, успјели смо да не зарасту у коров и постану „споменици прошлости“. На темељима посрнулих гиганата, нови послодавци су започели производњу дрвених еко кућа, Царинске терминале, бензинске пумпе, пословне зграде, салоне и стоваришта, фабрике пелета, погоне за „Биље и љекобиље“, а Бањалучка ТК „Зона“ је откупила и обновила фарму музних крава. Завршили смо послове око канализационе и водоводне мреже, осавременили и изградили нове, отворене и затворене спортске терене, асфалтирали доста путева, изградили нове стамбене објекте, а све уз помоћ добре сарадње са нивоима власти у Републици Српској и БиХ, Европске и Свјетске банке, Развојне банке Савјета Европе, уз помоћ НВО и тако даље - каже за „Новости“ Милован Бјелица.
Рекло би се стресних и ризичних подухвата, а ипак успјешних осам радних година.
– Можда је највећи успјех, што смо ових дана августа, а након седмогодишњих активности, воду за пиће довели у 40 пограничних села између Сокоца и Рогатице, који је вијековима уназад нису имали. Велики успјех је и што смо забранили, зауставили изградњу малих хидроелектрана, а отворени за соларне и ветро електране. Но остало је да се заврши још неколико започетих пројеката, које желим да завршим у трећем мандату. Ријеч је о етно селу „Соколов град“ и изградњи „Градске куће“, на темељима бившег хотела „Романија“ на Сокоцу. Урађено је идејно рјешење, а у Градској кући, на једном мјесту ће се наћи канцеларије локалне администрације града, библиотека, биоскоп, концертна сала, галерија, Музеј Гласинца и Романије. Жеља ми је да у идућем мандату, још повећамо запосленост становништва и заокружим причу о Сокоцу смјештеном на 870 метара надморске висине са обрисима модерне планинске вароши – каже Бјелица.
У Сокоцу се поносе и споменицима културно-историјског насљеђа, са новим хотелом „Златни бор“, Планинарским домом на Романији, реконструисаном Градском пијацом, са двије нове зграде од 17 и 64 стамбене јединице и распуштањем, гашењем Колективног стамбеног центра за избјегла и расељена лица.
У Сокоцу са поносом истичу да су им градови побратими Ормилија (Грчка), Ариље и Гораждевац (Пећ) и Хохенбург (Њемачка).
Све указује да ће новом или старом начелнику, бити много лакше радити и стварати у периоду 2020-2024. године.