Болница „Србија“ порески дужник са 44,6 милиона КМ

29.01.2021. 10:51
0
ИЗВОР: capital.ba

Универзитетски клинички центар Републике Српске (УКЦ РС) убједљиво је највећи порески дужник у Српској са дугом који је на крају прошле године премашио 80 милиона КМ.

Најновији списак дужника Пореске управе Републике Српске (ПУРС) показује да здравствене установе и даље предњаче када је у питању неплаћење пореза и доприноса, а одмах иза УКЦ Републике Српске (80,3 милиона КМ) налази се Болница "Србија" Источно Сарајево са 44,6 милиона КМ дуга и Болница „Свети апостол Лука“ Добој са 39,3 милиона КМ.

Слика

Слиједи их Фабрика глинице Бирач у стечају са 33,1 милиона КМ, а затим поново слиједе здравствене установе и то Универзитетска болница Фоча са 26,3 милиона КМ, те Болница „Свети Врачеви“ Бијељина са 17 милиона КМ.

Унис фабрика цијеви Дервента дугује 16,2 милиона, „Свислајон (Swisslion) Индустрија алата“ Требиње 16 милиона КМ, а Болница Градишка 15,8 милина КМ. Међу највећим дужницима је и Болница „Др Младен Стојановић“ Приједор са 11,6 милиона КМ.

Милионски дуг имају и „Шуме Републике Српске“ које дугују 10,9 милиона КМ.

Списак пореских дужника у Републици Српској можете погледати на линку Највећи дужници.

Коментари 0
Повезане вијести
Слиједи топлотни талас у Републици Српској Слиједи топлотни талас у Републици Српској
Рођено 17 беба у Српској Рођено 17 беба у Српској
Општина Источно Ново Сарајево организује бесплатне прегледе за борачку популацију Општина Источно Ново Сарајево организује бесплатне прегледе за борачку популацију
Најчитаније
  • Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“
    14h 4m
    0
  • „Поход на кланац“ - ходочашће и одавање почасти свим палим борцима Касиндолског батаљона
    20h 15m
    0
  • У Палама промовисана Споменица "Жепа, јуни 1992. године"
    22h 19m
    0
  • Преминуо пуковник Војимир Матовић
    18h 45m
    0
  • Највеће интересовање будућих средњошколаца Сарајевско-романијске регије за медицину, економију
    22h 31m
    0