Божовић: Освјетљавање торња на Требевићу бојама заставе Српске има смисла

31.10.2023. 14:09
2
ИЗВОР: srna.rs

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић истакао је да освјетљавање торња на врху Требевића у бојама српске тробојке има смисла и да је довољно само вратити се неколико деценија или стотина година уназад да би се то увидјело.

Коментаришући вијест федералних медија да је освјетљавање торња на врху Требевића у бојама српске тробојке провокација, Божовић је Срни рекао да је за сарајевске Србе Требевић топоним и симбол Српске.

Божовић је оцијенио да се треба окренути другим животним стварима, а причу подизања националних тензија и свега осталог када су у питању најодговорнији људи у Републици Српској и Федерацији БиХ ставити у неке секундарне теме.

Федерални медији данас су јавили да је освјетљавање торња на врху Требевића у бојама српске тробојке "провокација" која је изазвала и "шаљиву реакцију" грађана Сарајева који су на мост Чобанија јутрос поставили поруку "Синоћ провокација, сутра пос'о Федерација" и уз то натпис и заставу такозване Армије БиХ.

Ћосић је јуче поручио да је торањ у бојама заставе Републике Српске на Требевићу свјетионик Источног Сарајева и дио активности у стварању културе памћења и сјећања у намјери да се зна колико дуго Срби постоје на овим просторима.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Србин 01.11.2023. 17:06
    Дићи још и веће и височије заставе Републике Српске и на Романији и на Јахорини и на Равној Планини, од оне тзв. армије бих на Влашићу. Докле више и коме да узмичемо.
  • Generic placeholder image
    Kimi 31.10.2023. 17:39
    Svugdje treba isticati obilježila RS, mnoga njihova obilježja nama smetaju ali ko nas pita za to. Tako da samo naprijed
Повезане вијести
Источно Сарајево: Ове године два издања „Лут феста“ Источно Сарајево: Ове године два издања „Лут феста“
Источно Сарајево: Промовисана Средња школа унутрашњих послова (ФОТО) Источно Сарајево: Промовисана Средња школа унутрашњих послова (ФОТО)
Галинац: Влада мора имати једнак однос према свим општинама Галинац: Влада мора имати једнак однос према свим општинама
Најчитаније
  • Стријелац кажњава грешку (Дванаест жигосаних, прича трећа)
    11h 25m
    7
  • Како је настала најпознатија фотографија на свијету
    11h 18m
    51
  • Ученице Гимназије „Калиновик“ освојиле прва два мјеста на Регионалном такмичењу из руског језика
    17h 11m
    0
  • Годишњица проглашења Милана Oбреновића за краља
    19h 37m
    52
  • Олимпијски центар „Јахорина“ дијели добит: Рогатици 72.000 КМ за опремање учионица
    13h 50m
    2