Четворо ученика из Српске иде на Европску олимпијаду из физике

07.03.2020. 12:44
0
ИЗВОР: Srna

Четворо средњошколаца из Републике Српске, међу којима је и ученик Гимназије Источна Илиџа Јован Потребић, чланови су екипе која ће представљати БиХ на четвртој Европској олимпијади из физике, која се ове године одржава у Румунији.

Потребић се квалификовао на такмичењу одржаном 22. и 23. фебруара на Природно-математичком факултету Универзитета у Сарајеву.

За такмичење у Румунији, осим Потребића, квалификовали су се Сергеј Крчмар и Марко Вучић ученици Гимназије Бањалука, Милица Сладаковић из Гимназије у Градишци и Сара-Медина Шеховић из Колеџа “Ричмонд парк” из Федерације БиХ.

Милош Спасојевић, професор физике у Гимназији Источна Илиџа, изразио је задовољство чињеницом да су у овогодишњем тиму, који представља БиХ на четвртој Европској олимпијади из физике, четири ученика из Републике Српске и један из Федерације БиХ.

Спасојевић је напоменуо да се у протеклих пет година најчешће дешавало да су се на олимпијаде физичара из БиХ квалификовали само ученици из Федерације БиХ.

Четврта Европска олимпијада из физике биће одржана од 2. до 6. јуна у граду Сату Маре у Румунији. Домаћин олимпијаде је Универзитет у Букурешту, те локалне градске власти.

Европска олимпијада из физике такмичење је за средњошколце које је почело у Талину 2017. године у формату какав је данас и представља регионално такмичење у оквиру Међународне олимпијаде из физике која је први пут одржана 1967. године.

Коментари 0
Повезане вијести
Школска делегација из Пала у посјети руској Иванској области Школска делегација из Пала у посјети руској Иванској области
Радне навике ђака никад горе, знање срозано Радне навике ђака никад горе, знање срозано
Учионице остају без ђака, али и наставника Учионице остају без ђака, али и наставника
Најчитаније
  • Божовић: Било би лијепо да неки од представника Владе посјете и Источну Илиџу
    22h 59m
    1
  • Прикупљено 12.393 КМ за нашег суграђанина којем је изгорјела кућа у Доњој Љубогошти
    22h 16m
    1
  • Швајцарска делегација посјетила Пале и ЈП "Градске топлане" (ФОТО)
    22h 17m
    1
  • Како је трубач из Лесковца преварио цијелу турску војску: Због њега је Србија добила Кумановску битку
    8m
    3
  • Кумановска битка – Брза побједа српске војске
    4h 42m
    0