ЦИК: Још нису обезбијеђена средства за локалне изборе

13.07.2020. 18:31
0
ИЗВОР: Srna

Централна изборна комисија (ЦИК) БиХ упутила је писмо Парламентарној скупштини БиХ у којем је указано на чињеницу да још нису обезбијеђена средства за спровођење предстојећих избора.

Из ЦИК-а је саопштено да је допис упућен с обзиром на то да ће Приједлог закона о буџету институција БиХ и међународних обавеза БиХ за 2020. годину бити разматран сриједу, 15. јула, у Представничком дому БиХ, као и на сједници Дома народа БиХ, за коју термин одржавања још није заказан.

У писму је још једном указано на чињеницу да средства за спровођење избора и осигурање вршења овлаштења ЦИК-а у буџету институција и међународних обвеза БиХ нису обезбијеђена ни 66 дана након расписивања локалних избора, што је, како се напомиње, била обавеза институција БиХ у складу са Изборним законом.

Писмо је достављено члановима Колегијума оба дома Парламентарне скупштине БиХ, свим посланичким клубовима у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ, као и у сва три клуба народа у Дому народа парламента БиХ.

Коментари 0
Повезане вијести
ЦИК: Општи избори у БиХ заказани за 4. октобар ЦИК: Општи избори у БиХ заказани за 4. октобар
ЦИК БиХ расписује опште изборе ЦИК БиХ расписује опште изборе
Мађарска: Затворена бирачка мјеста, рекордна излазност до 18.30 часова Мађарска: Затворена бирачка мјеста, рекордна излазност до 18.30 часова
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    12h 2m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    13h 19m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    13h 40m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    11h 24m
    0
  • Кланац - мјесто гдје је историја исписана жртвом
    14h 51m
    0