Црвена звезда побиједила Игокеу у полуфиналу

11.05.2021. 21:19
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Црвена звезда је боље отворила утакмицу и након десет минута имала је предност од 12 поена, водила са 24:12.

Успоставила је Игокеа равнотежу у наставку, имала је само један поен заостатка у другој четвртини што је у коначници Црвеној звезди на полувремену донијело 13 поена вишка 48:35.

У трећој четвртини Игокеа се у потпуности вратила у меч и у два наврата је стигла на четири поена заостатка, а у посљедњих десет минутуа Александровчани улазе са шест поена заостатка (57:51).

Послије резултата 59:53, Звезда на отварању последње дионице, за мање од пет минута прави серију од 10:0 чиме је питање побједника практично било рјешено. Игокеа је у посљедњој четвртини постигла само два поена, па се још једном поновила очајна дионица на крају утакмице.

Најефикаснији на утакмици био је Дејан Давидовац са 22 поена, док је Игокеу предводио Клемонс са 15 кошева.

Црвена звезда ће у финалу играти против Будућности која је са 2:0 у серији побиједила Морнар.