Давидовићу потврђена казна од седам година затвора

16.08.2019. 16:20
0
ИЗВОР: РТРС

Апелационо одјељење Суда БиХ одбило је као неосновану жалбу Миломира Давидовића и потврдило првостепену пресуду Суда БиХ којом је осуђен на седам година затвора за кривично дјело злочина против човјечности почињено у јулу 1992. године у Фочи.

Суд БиХ осудио је у фебруару ове године Давидовића, бившег припадника Војске Републике Српске, на седам година затвора због злочина против човјечности, односно силовања Бошњакиње у јулу 1992. године у Фочи.

Давидовић је обавезан да оштећеној на име нематеријалне штете исплати 10.000 КМ, и то за претрпљени страх, физичку и душевну бол, повреду слободе, достојанства, морала и права личности 6.000 КМ, а на име душевне боли због умањења опште животне способности 4.000 КМ.

Давидовић је обавезан да надокнади трошкове кривичног поступка чију ће висину Суд одредити посебним рјешењем након што прибави потребне податке, саопштено је из Суда БиХ.

 

 

Коментари 0
Повезане вијести
Суд и Тужилаштво БиХ настављају причу логора "Виктор Бубањ" Суд и Тужилаштво БиХ настављају причу логора "Виктор Бубањ"
Додик затражио откуп једногодишње казне затвора Додик затражио откуп једногодишње казне затвора
Суд БиХ појаснио правне посљедице пресуде Додику Суд БиХ појаснио правне посљедице пресуде Додику
Најчитаније
  • Милена Дравић - вољена филмска и позоришна дива
    21h 16m
    30
  • Покренута хуманитарна акција за нашег суграђанина којем је изгорјела кућа у Доњој Љубогошти
    19h 54m
    1
  • Изгорио кров на кући у Доњој Љубогошти
    20h 29m
    0
  • Потврђена оптужница због насиља у породици
    13h 56m
    0
  • Успорен саобраћај због санације клизишта у Сијерaчким стијенама
    17h 57m
    0