Дјеца са Косова и Метохије стижу у Источну Илиџу

22.06.2024. 10:04
0
ИЗВОР: katera.news

У оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“ 38 дјеце из мјеста Шилово и Витина на Косову и Метохији боравиће у Источној Илиџи од 22. до 29. јуна.

За њих је, по уласку у Републику Српску, планиран дочек у Братунцу, послије чега дјеца крећу у градове и општине широм Републике Српске. 

По тренутном плану, дјеца би из Братунца требало да крену у 14.00 часова, па је њихов долазак планиран у Источну Илиџу око 16.30.

Њихови другари из Источне Илиџе, ученици основних школа "Петар Петровић Његош", "Јован Дучић" и "Алекса Шантић", који ће угостити дјецу са Косова и Метохије, дочекаће их на Шеталишту др Миодраг Лазић, код Љетне сцене и споменика др Лазићу. 

Из општине Источна Илиџа захваљују се свим породицама из ове локалне заједнице које и ове године учествују у пројекту.

Пројекат „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“ реализује Одбор за Косово и Метохију из Бањалуке, у сарадњи са основним школама и локалним заједницама Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Распоред рада дежурних апотека недјељом за мјесец јул Распоред рада дежурних апотека недјељом за мјесец јул
Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
Одржан Меморијал „Данко Ремић": Драшкић и Проле се највише истакли Одржан Меморијал „Данко Ремић": Драшкић и Проле се највише истакли
Најчитаније
  • Михајло Голуб најмлађа беба у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
    20h 28m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    8h 28m
    3
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    7h 12m
    0
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    53m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    8h 4m
    1